Aktuality

31. led, 2018

Chcete, aby vaše kampaně fungovaly? Chcete se vyvarovat začátečnických chyb? Pak se zamyslete nad těmito pěti body.

1) Špatná struktura kampaní

Asi nejdůležitější při zakládání jednotlivých kampaní je struktura. Správně organizovanou a pojmenovanou strukturou ušetříte spoustu času při další správě vašeho účtu a kampaní.

Je potřeba si dobře promyslet názvy jednotlivých kampaní a sestav, které můžeme označovat podle různých pravidel, například za základě obsahu, cílení, typu shody klíčových slov, umístění ad.

(klíčová slova: květina, sukulent, zahrada….)

2) Reklamní text neodpovídá klíčovým slovům

Častá chyba začátečníků je, že text reklam neodpovídá klíčovým slovům, případně do reklamní sestavy s více klíčovými slovy vloží jen jednu reklamu. Ve všech případech systém hodnotí negativně.

Je lepší rozdělit klíčová slova tak, aby reklama odpovídala. Pro reklamní sestavu, kde jsou různá klíčová slova, rozhodně vytvořte více reklam.  

(jsou agentury, které se i tímto zaobírají. Většinou vám vytvoří Analýza slabin, budoucí metrika – efektivnost stráveného času na netu – prodal - nakoupil, čas – kolik lidí bylo kdy na stránkách a celkové vyhodnocení)

3) Nekontrolujete inzeráty a výkonnost

Pravidelně kontrolujte a testujte inzeráty. Nejméně jednou měsíčně zkontrolujte testování výkonnosti reklam. Porovnejte víc metrik: proklikovost, konverzní poměr, relevantnost reklamy, hodnocení a další. Ne vždy se vám podaří navrhnout konverzní inzerát na první dobrou a také se mění trendy vyhledávání.

4) Prokliky

Často vidíme u reklam zaměření na prokliky. Vytvářet reklamy a optimalizovat je na co největší proklikovost je pro některé firmy cesta do pekel (respektive k prodělkům).

Vysoká míra proklikovosti neznamená nutně zisk. Je potřeba se nejdříve zamyslet nad tím, jakou kampaň chcete vést. Zpravidla existují dvě skupiny inzerátů - brandové na podporu značky a výkonnostní. Zvažte také, jakým nákupním procesem procházejí vaši zákazníci. Pokud je vaše nabídka poněkud dražší, budou zákazníci déle váhat s nákupem. Je vysoce pravděpodobné, že poprvé se proklikne uživatel, pak si vás všimne na Facebooku, ale až po měsíci přijde přímo na web a nakoupí.

5) Inzerujete nerelevantním regionům

U lokálních služeb nebo prodeje, jako jsou například restaurace nebo místní pojišťovací agent, je dobré zaměřit se na lokalitu. Propagovat Ostravskou ZOO v Táboře nedává smysl. Navíc oni tam mají svou, i když malou a mají to blíže do Prahy nebo Dvorce. Zbytečně byste utráceli. Hlídejte si, aby zacílení inzerátů z hlediska lokality bylo užitečné a přínosné.

29. pro, 2017
30. pro, 2016